Badania prenatalne

Rodzice martwią się o zdrowie swojego poczętego dziecka i na pewno wielokrotnie zastanawiają się czy badanie USG jest bezpieczne, czy może lepiej go nie wykonywać by nie narazić swojego poczętego dziecka. Chcemy uspokoić wszystkich rodziców, badania USG są całkowicie bezpieczne i nie wiążą się one z żadnym zagrożeniem dla płodu i mamy. Wiele wad wrodzonych można rozpoznać już w ciąży podczas nieinwazyjnych badań USG prenatalnych.


Badania USG w ciąży powinny być wykonywane zgodnie ze standardem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, obowiązkowo trzykrotnie: w pierwszym, drugim i trzecim trymestrze ciąży.


Każda przyszła mama powinna być świadoma, że nawet najbardziej prawidłowa ciąża wymaga opieki lekarza ginekologa.


W Centum Medycznym LEKARZE badania pacjentek ciężarnych wykonywane są za pomocą najnowocześniejszego sprzętu ultrasonograficznego VOLUSON firmy General Electric z zastosowaniem głowic objętościowych przezbrzusznych USG i dopochwowej.

Na badania możemy udać się z wybraną osobą towarzyszącą. W Centrum LEKARZE, po wykonaniu badania USG 3D/4D, otrzymasz nagrany przebieg badania USG na płycie DVD oraz zdjęcie w formacie 10x15, które będą cenną pamiątką.

  

Badanie genetyczne USG w I trymestrze między 11 a 14 tygodniem ciąży.

Badanie to jest nazywane badaniem USG genetycznym i jest ono bardzo ważnym badaniem. Podczas tego badania lekarz potwierdza wiek ciąży, określa liczbę płodów dokonuje pomiarów, ocenia ogólną budowę anatomiczną oraz obserwuje ruchy Twojego dziecka.

Lekarz zmierzy tzw. przezierność karku, czyli ''płynu” zlokalizowanego w tylnej części szyi dziecka, kość nosową, przepływ krwi w przewodzie żylnym, przepływ krwi przez zastawkę trójdzielną, oceni kosmówkę i sznur pępowinowy.

USG genetyczne daje możliwość wykrycia u dziecka zespołu Downa, Edwarda lub Turnera oraz umożliwia wykrycie wad wrodzonych tj. wady serca, rozszczep wargi lub kręgosłupa, wodogłowie.

Istnieje również możliwość wykonania testu PAPP-A, jest to badanie przesiewowe. Polega ono na ocenie biochemicznych parametrów krwi matki (najczęściej pobieramy ją z palca) oraz ocenie parametrów z badania USG płodu. Na podstawie wyniku testu PAPP-A, lekarz decyduje o ewentualnym skierowaniu na inwazyjne badania prenatalne.

 

Badanie USG w II trymestrze do 24 tygodnia ciąży - ocena budowy narządów

Lekarz podczas tego badania ocenia położenie dziecka. Obserwujemy razem z Tobą ruchy dziecka. Dalej oceniamy jego serduszko, bardzo dokładnie. Okres ciąży , w którym się teraz znajdujesz pozwala nam na najlepsze zobrazowanie serca. Patrzymy na cztery komory – dwa przedsionki i dwie komory, oceniamy odpływ z prawej i lewej komory, patrzymy dokładnie na ciągłość przegrody międzykomorowej i międzyprzedsionkowej. Oceniamy przepływy w tętnicy środkowej mózgu, tętnicy pępowinowej, przewodzie żylnym. Dokładnie oglądamy kończyny, szyję, brzuszek, nerki, żołądek, pęcherz moczowy, kręgosłup, ośrodkowy układ nerwowy, pępowinę, łożysko. Możemy już dostrzec czy pod sercem nosisz córkę czy syna. Możemy pokazać Tobie pierwszy uśmiech twojego poczętego dziecka i jego twarz w trójwymiarze. Podczas tego badania możemy dokonać pomiaru szyjki macicy w przypadku ryzyka porodu przedwczesnego.

 

Badanie USG w III trymestrze do 32 tygodnia - ocena budowy narządów

Badanie jest podobne do poprzedniego badania. Lekarz ocenia położenie płodu, ocenia ruchy naszego dziecka, wszystkie narządy. Dokonuje również pomiaru obwodu główki i brzuszka oraz mierzy długość kończyn.

 

Badanie USG w III trymestrze do 40 tygodnia ciąży.

Jest ostatnim badaniem przed rozwiązaniem. Lekarz oceni masę dziecka i jego położenie.

Aktualności
« »
15 Jul
Ginekologia estetyczna

Zapraszamy do skorzystania z nowych zabiegów ginekologii estetycznej:

Labioplastyka - laserowa korekta warg sromowych

Desirial - wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym

Vaginal Narrower - lifting krocza

30 Oct
Badanie AMH - ocena rezerwy jajnikowej u kobiet

Pragniemy poinformować naszych pacjentów, żę w Centrum Medycznym Lekarze można wykonać ocenę rezerwy jajnikowej badając poziom hormonu AMH. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z recepcją.

18 Mar
MonaLisa jest w Poznaniu !

Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa, że jesteśmy JEDYNYM miejscem w Poznaniu, 

gdzie możliwe jest wykonanie nieinwazyjnego zabiegu laserem MonaLisa Touch.

Jeśli cierpisz z powodu atrofii lub wysiłkowego nietrzymania moczu, lub chciałabyś poprawić wygląd swoich okolic intymnych ten zabieg jest stworzony właśnie dla CIEBIEDowiedz się więcej

26 Jan
JUŻ OTWARTE !!!

Dajemy Państwu dostęp do nowoczesnych gabinetów, najnowszej technologii oraz uznanych specjalistów z dziedziny ginekologii, urologii, radiologii, chirurgii oraz chorób wewnętrznych, a wkrótce także innych specjalizacji. Więcej informacji w zakładce "Nasze gabinety"

Czekamy na Ciebie!

12 Jan
JUŻ WKRÓTCE OTWARCIE !!!

Już niedługo otworzymy drzwi naszego centrum przed pierwszymi pacjentami! Udostępnimy Państwu więdzę wybitnych spejalistów oraz najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Nie możemy się już doczekać !

600 403 726

61 22 48 032

Dostępny od poniedziałku do piątku

w godzinach od 13.00 do 20.00

 

ul. Ostrowska 363, 61-312 Poznań

Sprawdź lokalizację Centrum na mapie »